JARNÍ OČISTA

Jarní očista nebo přechod ke zdravému životnímu stylu?

Velikonoce přinesly oslavy jara a také mnoho článků o detoxikaci organismu či jarní očistě. Pro každého je jarní očistou něco jiného, neboť každý žijeme jiným životním stylem. Co si pod tímto pojmem vlastně představit?

Pro ty, kteří dodržují základní pravidla zdravého životního stylu je očistou již to, že si připravují stravu ze sezónních, lokálních, kvalitních a čerstvých surovin a pijí dostatečné množství tekutin. Jaro přináší přívaly čerstvé zelené zeleniny, svěžích klíčků a lahodných výhonků, které jsou nabité vitaminy a minerály. To jsou přesně ty látky, jenž naše tělo obohacují a dodávají mu tak potřebnou energii. Doplňte těmito jarními poklady své pokrmy a tělo Vám poděkuje.

Pijete-li kávu a občas si dopřejete trochu alkoholu či sladkostí, je dobré tyto pochutiny na čas vysadit, aby si tělo odpočinulo od stimulantů. Zbytek už nechme na zdravé stravě.

Je dobré si uvědomit, že krátkodobé a jednorázové „detoxikace“ spojené s rychlou a intenzivní změnou životního stylu jsou pro organizmus velmi zatěžující. Proto pokud nemůžete bez „detoxikace“ být, je dobré postupovat velmi pozvolna a nechat tělo zvyknout si na změnu režimu a nejlépe pak u změn již setrvat a změnit tak i životní styl. 😊 Je-li změnou životního stylu primárně příjem čerstvých a zdravých potravin (zelenina, ovoce, veselé maso, mléčné výrobky, vejce, celozrnné potraviny, ořechy a semínka) podpořena pohybem v přírodě, dokáže tělo provést velmi účinnou detoxikaci samo – vždyť ledviny a játra mají toto v popisu práce 😊 Stačí je nezahlcovat nezdravými potravinami a tělo se o zbytek postará samo.

Tělesná očista by měla být doprovázena i očistou psychickou. Ostatně tak jarní očistu vidí jak křesťané, tak i východní medicína.

Plánujete jarní očistu, nebo jste snad již začali? Dejte mi vědět Vaše zkušenosti a výsledky, těším se na nové a obohacující informace pro moje čtenáře 😊 info@petracistecka.cz