MÁ CESTA, MÁ PRAXE

Ve svém životě se událo několik AHA momentů, které mě zformovaly do člověka, kterým nyní jsem. Studium jsem zaměřovala na průnik medicíny a techniky, protože lidské tělo mě fascinovalo a přírodní vědy šly, získala jsem titul z oboru Biomedicínské a rehabilitační inženýrství. Ovšem za pomyslný začátek své cesty bych označila nástup do korporace na plný úvazek v roce 2009. Ze studentského života se rázem stal ten pracovní. Díky nebo kvůli výchově svých rodičů jsem měla potřebu usilovat o dobré zaměstnání, abych si jednou mohla dovolit to, co oni nemohli. Myšlenky na peníze, úspěch a uznání v korporaci mě přiváděly do stresových situací a tím trpělo nejen mé zažívání, ale i osobní vztahy. Žila jsem prací, a přitom mi život utíkal mezi prsty.

Nepravidelné stravování, nedostatek pohybu a vhodné relaxace, poruchy spánku a stres mě dovedly ke zdravotním obtížím.

I přesto, že jsem se odjakživa zajímala o zdravý životní styl a vše co s ním souvisí, jsem ho nedokázala na sobě aplikovat a udržet. Stav mé mysli to nedovolil. Naštěstí se v mém životě objevilo několik výjimečných lidí a myšlenek, které mi pomohly najít cestu, která se mnou souzní. Krásné na ni je, že je to nevratný proces a stále se objevují nové dveře, do kterých se zvědavostí dítěte vcházím.

Největší díky patří mému partnerovi a dceři, kteří jsou mi zrcadly a učiteli. Díky dceři se mi dostalo příležitosti sdílet a předávat své zkušenosti v oblasti výživy a zdravého životního stylu lidem, kteří mají zájem o změnu, jen potřebují pomocnou ruku, aby zvládli první krůčky.

Pojmenovala bych se průvodcem na cestě ke zdravějšímu já. Žít zdravý životní styl považuji za dosažení určitého stupně sebelásky a uvědomění. Své klienty učím poslouchat své tělo a dopřát mu vhodné potraviny a příjemný vědomý pohyb, což považuji za základ zdravého životního stylu.

Změna stravovacích návyků a životního stylu celkově je dlouhá cesta. Pro každého je samozřejmě jinak dlouhá, protože každý začínáme na jiném pomyslném začátku. Ve své praxi dbám na maximálně individuální přístup. Nabídnu vám mnoho cest, ale jak bude nakonec vypadat ta vaše cesta, bude jen na vás. A řeknete si, to je dobře pro mě.