UDRŽITELNÝ ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Co je zdravý životní styl? Je to péče člověka, o sebe sama, o své zdraví, a to nejen o jeho fyzično ale i o duševno. Umění naslouchat vlastnímu tělu v moderní době zaniká. Máme vrozené instinkty, co jíst, stačí se zaposlouchat, co nám naše tělo říká a neignorovat vnitřní hlas.

Žijeme ve 21. století, máme mnoho informací o tom, co bychom měli jíst, co musíme jíst, co nesmíme jíst. Média jsou plná moderních trendů ve stravování – keto diety, low carb, paleo. Na každém rohu si přečtete sadu studií, potvrzujících teze daného životního stylu, ale pokud budete hledat, najdete stejné množství vědeckých studií, které dané teze vyvracejí. Ale jak poznat, který směr je ten „váš“?

Po osobních zkušenostech z různých stravovacích stylů jsem zakotvila u flexitariánství (převážně vegetariánská strava, s občasnou konzumaci masa zvířat ulovených v divočině nebo chovaných na ekofarmách). Své tělo šetřím od lepku a curku, PRO MĚ je v tuto chvíli tento styl zatím ten jediný možný udržitelný životní styl. Jím od všeho tak akorát. A kolik je tak akorát? Tak, jak to cítí moje tělo. Neznamená, že pokud je tento styl vhodný pro mě, že bude vhodný i pro vás. Pomáhám lidem najít jejich individuální cestu ke zdravému a udržitelnému životnímu stylu. Používám nástroje funkční medicíny a výživy, díky kterým společně odhalíme, jaký je pro vás ten „pravý“ styl.

Základní pilíře vedoucí k trvalé změně životního stylu a udržení svého zdraví

  • Vyvážený jídelníček – vyvážený jídelníček nastavený tak, abychom ho dokázali trvale udržet, protože krátkodobé „diety“ nefungují
  • Vědomý pohyb – pohyb pomáhá tvarovat postavu, a hlavně pomáhá nastolit psychickou pohodu
  • Psychická pohoda – psychická pohoda podporuje změnu životního stylu a obráceně, změna životního stylu pomáhá vylepšit psychickou pohodu.

Důležité je udělat první malou změnu a dát jí maximální prioritu. Ta malá změna totiž může změnit ve vašem životně úplně vše. Chcete začít s malou změnou směrem ke zdravému životnímu stylu? Zkuste začít se mnou buď formou účasti na některém z plánovaných seminářů či kurzu vaření nebo se přidat do uzavřené FB skupiny při účasti jedné z výzev.